TRENERIS

TRENERIS

Daugelis iš mūsų galvoja, kad norint numesti svorio užtenka apsilankyti sporto salėje arba tiesiog sureguliuoti mitybą. Tačiau, tai yra tik dalis tiesos, kadangi vien tik sporto salės ar mitybos neužtenka. Profesionalus treneris būtinas.

Dažnas mūsų bijo pradėti sportuoti ar lankyti sporto salę, vien dėl to, jog nežino kaip ir ką ten reikia daryti. Pradedantieji sportuoti dažnai tiesiog greitai nuleidžia rankas, nes nesulaukia tinkamo rezultato. Dažniausiai viskas būna dėl to, jog netinkamai atliekami pratimai, netinkamai suderinta mityba, neatneša lauktų rezultatų, arba jų tikimasi per daug greit. Dėl šios priežasties, norint numesti svorio ir išmokti tinkamai ir taisyklingai sportuoti, pradedantiesiems patariama ne tik turėti kantrybės, bet ir pasirinkti asmeninį trenerį, kuris būtent pagal jūsų individualius poreikius parinks tinkamas treniruotes, pratimus, mitybos planą, kuris padės sėkmingai judėti savo tikslų link.

Pradėjus portuoti ar dar besiruošiant tai daryti, reikia suprasti vieną svarbiausių dalykų- kiekvienas mūsų esame labai skirtingi – mūsų organizmai taip pat. Nėra vienos dietos, vieno tinkamo pratimo ar tinkamų treniruočių, kurios tiktų absoliučiai visiems. Kiekvienas individulaus organizmas, reikalauja skirtingo fizinio krūvio, skirtingo kalorijų kiekio, todėl norint pasiekti savo rezultatų, reikia klausyti savo organizmo.

Būtent tam ir rekalingas asmeninis treneris, kuris profesionaliai įvertins jūsų fizines galimybes ir tinkamai parengs jūsų kūnui fizinio aktyvumo planą. Lankyti sporto salę – dar nereiškia sportuoti. Norint pasiekti rezultatų, tai reikia daryti taisyklingai. Netinkamos treniruotės ar netaisyklingai atliekami pratimai gali ne tik,  nepadėti numesti svorio, bet ir pakenkti jūsų sveikatai ir kūnui. Galite patirti traumą ir pan.

Profesionalus asmeninis treneris atliks jūsų kūno sudėties analizę ir sudarys būtent  JUMS tinkančią, individualių treniruočių programą. Tai reiškia, kad jūs nesekinsite savo kūno ir organizmo, neeikvosite ir nešvaistysite savo energijos veltui. Sportas neturi būti kančia. Jei einate į sporto salę pre prievartą ir laukiate kol greičiau prabėgs laikas – rezultato nesulauksite. Nereikia koncentruotis į sportą nei kaip į darbą, nei kaip į tikslą. Reikia koncentruotis į kiekvieną pratimą, kiekvieną judesį.

Dar vienas svarbus akcentas – sportas ir skirtingas fizinis krūvis vyrams ir moterims. Tik asmeninis treneris gali parengti individualius pratimus ir sudaryti tinkamas treniruočių programas.

Sportas – pirmas žingsnis į sveiką gyvenimo būdą, bei lieknesnį ir gražesnį kūną. Reikėtų pasidžiaugti, kad šiandien vis daugiau ir daugiau žmonių renkasi sportą, labiau kreipia dėmesį į savo sveikatą, bei išvaizdą. Tačiau, tie kurie tik pradeda savo kelią sveikesnio ir gražesnio kūno link, daro daug klaidų, ne tik sportuodami, bet ir apie tai galvodami. Sporto salė – ne išeitis, norint numesti svorio, jei po kiekvienos treniruotės pirmiausiai bėgate į greito maisto restoraną. Dar vienas ne mažiau svarbus dalykas, norint taisyklingai numesti svorio – teisinga ir subalansuota mityba. Nereikia pamiršti ir vėl – nėra vienos taisyklingos mitybos, tinkančios visiems, bet yra taisyklinga ir subalansuota mityba tinkanti – Jums. Taigi, pradėjus sportuoti, atsižvelgiant į Jums parengtą fizinį krūvį, turi būti parinkta ir atitinkama mityba. Šį dalyką vėl gi reikėtų patikėti profesionalams, nes net ir sportuojant, netinkama mityba gali tapti sunkiau pasiekiamų ar nepasiekiamų rezultatų priežastimi.

Susipažinusi su jūsų kūno fizine būkle ir parengęs Jums tinkamą sporto programą, asmeninis treneris(ė) pasirūpins ir tinkama mityba. Niekam ne paslapts, jog daugelis galvoja, kad efektyviausias ir geriausias būdas siekiant numesti svorio – dieta. Tačiau tai tk dar viena klaida, kuri priveda arba prie kūno išsekinimo arba prie trumpalaikio rezultato. Mityba tuir būti sveika ir SUBALANSUOTA. Sportuojant ypač svarbu, kad jūsų organizmas gautų reikiamą kiekį, reikiamų medžiagų. Visa tai tinkamai paruošti ir numatyti gali tik jūsų asmeninis treneris(ė), kuris žino, koks fizinis krūvis teka jūsų kūnui ir pagal tai parinkti kalorijų kiekį ir tinkamus produktus  Jums.

Vienas dažniausių atvejų, kodėl žmonės pradeda sportuoti ar laikosi dietos, bet greitai nuleidžia rankas –  nesulaukia norimo rezultato. Visi nori būti gražūs, sveiki ir liekni – čia ir dabar. Ne vienas profesionalus sportininkas ir treneris pasakys, jog rezultatai netasiranda per naktį. Tam reikia įdėti pastangų ir darbo – KOKYBIŠKO darbo. Jei pasirinksite profesionalų individualų trenerį(ę), jis Jus įtikins, kad sportas gali tapti hobiu, atsipalaidavimu ir gero laiko praleidimo būdu. Sportu reikia mėgautis ir laukti rezultato palaipsniui. Tik žingsnis po žingsnio pasiektas rezultats bus kokybiškas ir ilgalaikis.

Visi esame girdėję ( o gal net ir patyrę)  apie dietų  priešą – jo jo efektą. Kodėl numetus svorį jis vėl grįžta atgal… Būtent dėl to, kad visos drastiškos dietos, siekiant greito rezultato yra bevaisės ir laikinos. Tam prie mitybos sąvokos ir yra žodis – SUBALANSUOTA. Tik tokia mityba padės ne tik pasiekti, bet ir išlaikyti jūsų kūno svorį, tokį, kokio norite ir siekiate. Tačiau retas mūsų savo organizmą pažįsta taip gerai, kad be specialistų pagalbos suprastų ir tinkamai pasirinktų, kas jam yra geriausia, ar kokia mityba tinkama. Tai ypač svarbu tinkamai padaryti sportuojant, kadangi keičiasi kūno išeikvojamos energijos kiekis. Šiuo atveju labai svarbu parinkti teisingą mitybą ir apsrūpinti organizmą svarbiausiomis medžiagomis. Tam, kad visada jaustumėtės žvalūs ir energingi. Teisingai sportuodami ir sveikai maitindamiesi, pagal asmeninio trenerio sudarytus planus, ne tik numesite svorio, bet ir jį išlaikysite, išvengdami jo jo efekto, ar nuolatinių svorio kitimų.

Reikia pasidžiaugti, kad sveika gyvensena ir sveikas gyvenimo būdas mūsų visuomenėje vis labiau propoguojamas. Džiugu ir tai, kad keičiasi požiūris į šiuos dalykus. Ankščiau daugelis mūsų į sportą žiūrėjo kaip į priemonę padėsiančią numesti svorio. Sporto salė buvo ta vieta, kurioje neva tai turi rinktis žmonės, norintys sulieknėti. Pamažu tas požiūris kinta. Vis daugiau žmonių propoguoja sportą kaip savo gyvenimo būdą. Ir tai labai teisingas požiūris, nes nuo mūsų fizinio aktyvumo priklauso ne tik mūsų išvaizda, bet ir savijauta, sveikata.

Dar vienas svarbus dalykas – sporto salė neretai tampa išsigelbėjimu ir tiems, kurie nori ne numesti, o priaugti svorio. Žinoma, tai dažnesnis atvejis tarp vaikinų, tačiau vistiek labai svarbu. Vėl gi, čia galioja tos pačios taisyklės – nieko nedaryti savarankiškai. Tik su profesionalaus asmeninio trenerio(ės) pagalba, parinkus tinkamą sporto programą ir mitybą galima sulaukti norimo ir reikalingo rezultato.